pondělí 2. června 2014

Motýlý pokojík pro Emču

Než jsem otěhotněla, říkala jsem si, že malé miminko nepotřebuje svůj pokoj, že se nevzdám své pracovničky a nebudu ustupovat tomu malému tvorečkovi..... No mé přesvědčení mi vydrželo opravdu jen chviličku :), jen co se objevily dvě růžové čárky, začala jsem plánovat. Nedočkavě jsem hledala babské rady, jak poznat holčičku  či clapečka - růžové království nebo námořnické doupě. Musím říct,že víc jsem si přála malou princeznu ( samozřejmě je nejhlavnější,aby to maličké bylo zdravé!!!) a možná proto jsem hned na začátku těhotenství nakoupila růžové tapety - další asi 4 měsíce jsem netrpělivě čekala, jestli je nebudu muset vyměnit za modré :) ... a poslouchat manžela, že mi to říkal, že mám počkat. Naštěstí jsme měnit nic nemuseli. Když nám na ultrazvuku potvrdili holčičku, začali jsme snad ještě ten den vytvářet růžové království. Chtěla jsem nějaký neutrální motiv pokojíku, něco co se hodí k princeznám a malým vílám. 

!!!MOTÝLCI !!!

Motýlci byli schváleni, tapety nalepené a teď vymyslet, kde ta maličká bude spinkat. Přeci jenom je pokoj v malém podkroví a chtěla jsem,aby měla co nejvíce místa na hraní,ale zároveň princeznovskou postýlku. Po dlooouhém měření,nás napadlo vyrobit zabudovanou postýlku, kde matrace bude ležet jen na zemi a postel jí poslouží i až vyroste.
Vedle postele zbyl prostor na celkem prostornou skříň
 A malé parádnici nesmí chybět sponkovníček - předpokládali jsme, že bude Emča po tatínkovi černá a vlasatá.... a tato drobnost jí prostě nemůže chybět. Vyřízla jsem nápis, nabarvila, nalepila stužky, babička dodala malé sponečky ... 
No vlasy NEMÁME :) a ještě pár měsíců sponečky potřebovat nebudeme.

Původně jsem si myslela, že dáme pár motýlů i na stěnu...nakonec jich je snad tisíc :)


Jaký lustr do dětského pokoje??? Žádný se mi nelíbil ...
Poznáváte květináč z Ikei :) ? Vyladěný o pár motýlků.

Když zbývaly poslední tři týdny do termínu, přišla mi jedna zeď holá, nevyužitá. Nedávno jsme na zakázku vyráběli jedné paní pro dceru do pokoje strom - věšáček. Bylo rozhodnuto, potřebuji podobný. Ráno jsem manžela donutila stromek naplánovat ( den před Silvestrem ), po obědě vyřezat a večer už jsem ho krásně natírala, hotový byl až kolem 23. hodiny. Samozřejmě jsme ho museli i pověsit. Štefan sice remcal, že zítra je taky čas, že už je unavený, ale kdo by chtěl pořád poslouchat "co když zítra budeme rodit " ať to má ta holka připravený. Strom jsme přišroubovali v půl dvanácté v noci a za pět hodin mi praskla voda a protože do porodnice jsme jeli 120 km, bylo dost času na větu : Já jsem ti to říkala, co když budeme zítra rodit. 


Další drobnosti už jsme dolaďovali s Emčou


Motýli jsme dali snad úplně všude - už se těšíme až ta malá povyroste a všechny je otrhá :)

 Motýlci i na polštářkách, kdo si chce ušetřit čas a práci, stačí motýlky vystřihnout z filcu a našít, vypadají opravdu krásně.


Princeznovská cedule
1 komentář: